t-shirt męski moda męska

Moda męska – jakie koszulki najlepiej wybierać?

 

Moda męska jest często bardzo zaniedbywana. Nie ma zbyt wielu publikacji na ten temat, a dosłownie ze świecą w ręku można szukać profesjonalnego stylisty, który zajmuje się jedynie tą dziedziną. Z uwagi na to panowie powinni wykazać się większym zaangażowaniem w tworzenie własnego stylu. Warto jednak opierać się na ogólnie przyjętych zasadach, które funkcjonują doskonale już od wielu lat. Mądrość przekazywana nam przez ojców oraz dziadków może stać się ogromnym skarbem. Szczególnie w kwestii eleganckiego ubioru. Dawniej większa uwagę przykładało się do dobrze dopasowanych garniturów, a elegancka marynarka zakładana na co dzień nikogo nie dziwiła. Czasami warto zaczerpnąć z ubiegłych wieków i przemycić pewne zasady do swojej szafy. Dzięki temu możemy znacznie wyróżnić się na tle innych.

t-shirt męski
t-shirt męski

Męski t-shirt

Oczywiście nikt nie twierdzi, że T-shirt męski jest czymś nieodpowiednim. Wręcz przeciwnie, odpowiednio wystylizowany może być doskonałą ozdobą sylwetki,jednak należy pamiętać, że musi być doskonale dopasowany do sytuacji. Szczególnie dobrze odnajdzie się w trakcie sportowych wyjść i bardzo casualowych okazji. W związku z tym warto mieć w szafie kilka dobrze dobranych koszulek, które chętnie założymy na co dzień, kiedy nie musimy koniecznie wyglądać zniewalająco i możemy ponad wszystko cenić sobie wygodę. Istotne jest, aby materiał był wysokiej jakości. Znacznie wpływa to na wygląd całego produkty i czyni go jeszcze bardziej ekskluzywnym niż moglibyśmy oczekiwać.

Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie gładki i jednolity T-shirt w barwach, które idealnie pasują do pozostałych ubrań jakie mamy w szafie. Oczywiście możemy przemycić tu rzucające się w oczy kolory. Jednak nadal obowiązuje nas zasada kolorystycznego dopasowania. Dzięki temu całość wygląda o wiele schludniej i sprawia wrażenie doskonale przemyślanej. Mężczyzna w taki sposób podkreśla swoją klasę i zaznacza, że to jak wygląda nie jest dla niego obojętne. męskie bluzki z krótkim rękawemMęskie bluzki z krótkim rękawem jednak nigdy nie powinny być zestawiane z marynarkami. Należy rozgraniczyć te dwa style i zachować chociaż minimum zasad dotyczących ubioru. Nie ważne jak bardzo byśmy się starali, to nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Z uwagi na to warto zadbać, aby w szafie mężczyzny nie zabrakło eleganckich ubrań, które równie dobrze można zakładać na co dzień.

Moda męska: klasyczne modele

klasyczne koszulki męskie
klasyczne koszulki męskie

Moda męska rządzi się swoimi prawami, ale tak jak w damskiej warto stawiać na klasyczne elementy garderoby. Klasyczne koszulki męskie oraz taliowane koszule możemy z łatwością zestawiać chociażby ze swetrami. Takie połączenia wyglądają szczególnie dobrze jesienią oraz zimą, a równocześnie pozwalają zachować klasę w każdej sytuacji. Oczywiście nie mówimy tu o spotkaniach biznesowych. Jednak większość mężczyzn może pozwolić sobie na taki strój w pracy. Tu możemy również poszaleć kolorystycznie. Kontrasty i nietypowe zestawienia barw będą prezentowały się bardzo dobrze i dodatkowo podkreślą charakter właściciela. Najbardziej klasycznym zestawem jest oczywiście biel, czerwień oraz granat. Operując taka paletą zachowamy bezpieczeństwo i zawsze będziemy mieć pewność, że nasza stylizacja prezentuje się dobrze.

Dobra jakość

Wybierając konkretne ciuchy warto zwracać uwagę na ich jakość. Nie chodzi tu jedynie o skład tkaniny. To również jest ważne jednak w wielu przypadkach nie mówi nam wszystkiego o danym produkcie. Istotne jest również, aby zwrócić uwagę na użyty splot. To on odpowiada za trwałość i wytrzymałość ubrania. Możemy po tym stwierdzić czy będzie ono podatne na zmechacenia oraz stopniowe filcowanie się, które wygląda bardzo źle i w większości przypadków jest nieodwracalne. Doskonale sprawdzą się przewiewne i naturalne tkaniny, które zapewniają komfort skórze oraz umożliwiają właściwą cyrkulację powietrza. Z uwagi na to istotne jest, aby zaopatrywać się jedynie w sklepach, które ponad wszystko cenią solidnie wykonane produkty. Dzięki temu możemy znaleźć sobie zaufane marki, w których z czasem będziemy mogli kupować w ciemno i nadal mieć pewność, że nasze pieniądze są dobrze zainwestowane.

Moda męska: baza w garderobie

Z tak dobrych produktów wystarczy zbudować bazę naszej szafy. Dzięki temu możemy łączyć je z odrobinę gorszymi rzeczami, które i tak nie wpłyną negatywnie na efekt końcowy jaki uzyskamy. Jednak nie zapominajmy również o dodatkach. Są one bardzo ważne, szczególnie jeśli pozostałe elementy okazują się stonowane i niezwykle klasyczne. Coraz bardziej popularne są aktualnie skarpetki we wzory. Nie zawsze musza to być obrazki i symbole. Dla osób ceniących klasykę strzałem w dziesiątkę mogą okazać się wyróżniające się kolory lub krata. Z pewnością nie pozostanie to niezauważone i sprawi, że całość będzie wyglądała na bardziej dopracowaną.

Oczywiście niezbędny jest także elegancki zegarek. Jeśli wybierzemy odpowiedni model to przyda się on zarówno w bardzo eleganckich okolicznościach, jak i w codziennych sytuacjach. Przy dużych wydatkach priorytetem powinna być dla nas uniwersalność. Dzięki temu taki zakup stanie się idealnym ubogaceniem naszej szafy i będzie nam służył przez bardzo duży czas. W modzie męskiej każdy szczegół ma ogromne znaczenie. Z uwagi na to warto dokładnie przemyśleć każdą wybieraną stylizację.